ΕΛΑ & ΕΣΥ: Ακαδημίες Μπάσκετ Ιωνικού

BANNER AKADHMIES2

Ο Ιωνικός καλεί όσα παιδιά θέλουν να ασχοληθούν με το μπάσκετ και να χαρούν το παιχνίδι να συμμετάσχουν στις προπονήσεις των Τμημάτων των Ακαδημιών Ιωνικού Νικαίας οι οποίες πραγματοποιούνται στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Πλάτωνα και στο κλ. γυμναστήριο "Καραμπίνη".

Το προπονητικό team αποτελείται από τους Γ. Σιούτη (εφηβικό – παιδικό), Α. Χατζηκυριάκο (παμπαίδες), Ρ. Πεσκατζίου (μίνι / προμίνι / ακαδημίες), Α. Ιωαννίδη (Κορασίδες/Παγκορασίδες) και ο Γιάννης Μάνος (U-22), ο οποίος προσφέρει στους αθλητές του Ιωνικού και εξειδικευμένες οδηγίες ατομικής εκγύμνασης.

ΕΛΑ ΚΑΙ ΕΣΥ:

Πληροφορίες για τις Ακαδημίες Μπάσκετ Ιωνικού Ν. στο site του Ιωνικού Νικαίας BC και στα τηλέφωνα:

  • Κλειστό Γυμναστήριο Πλάτωνα (Υπεύθυνος ακαδημιών)Αντώνης Χατζηκυριάκος – 694 7209911)

  • Γραφεία Συλλόγου Α.Ο. Ιωνικός Ν. (210–4972003). 

Περισσότερα...

Ακαδημίες

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ - ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ

11391390 967357246617231 269978624169873116 n

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το 4ο Τουρνουά BASKETBALL  ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ
 "ΔΩΣΕ ΠΑΣΑ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ"

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 98-99

1η ΘΕΣΗ: ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
2η ΘΕΣΗ: ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
3η ΘΕΣΗ: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

MVP:  ΒΟΥΡΔΕΛΗΣ (ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2000-2001

1η ΘΕΣΗ: ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
2η ΘΕΣΗ: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
3η ΘΕΣΗ: ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

MVP:  ΣΚΟΥΜΗΣ (ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2003-2004

1η ΘΕΣΗ: ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
2η ΘΕΣΗ: ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ
3η ΘΕΣΗ: ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

MVP:  ΛΑΓΟΣ (ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ) 

Ο ιωνικός Νίκαιας θα ήθελε να ευχαριστήσει όλους του συλλόγους που συμμετείχαν στο τουρνουά.


 Οι ομάδες που συμμετείχαν στο τουρνουά, εκτός του διοργανωτή Ιωνικού Νίκαιας, είναι ο Ίκαρος Καλλιθέας, ο Κρόνος, η Αγία Παρασκευή, ο Άρης Γλυφάδας, το Π. Φάληρο, ο Άρης Νικαίας, η Τερψιθέα Γλυφάδας, η Ελευθερία Μοσχάτου, ο Πρωτέας Βούλας, ο Πορφύρας, ο Κυψελιακός, ο Πειραϊκός, και ο Φάρος Κερατσινίου.

Ακαδημίες

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ-FINAL 8

TOURNOUA-FINAL8

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 97-98
15/6-09:00  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡ.
15/6-10:30 ΙΩΝΙΚΟΣ (BLUE) - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ.       
15/6-12:00 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ. - ΙΩΝΙΚΟΣ (WHITE)
15/6-13:45 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - Π. ΦΑΛΗΡΟ
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 99-2000
14/6-14:30  Π. ΦΑΛΗΡΟ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ
14/6-16:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡ. - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ.
14/6-17:30 ΙΩΝΙΚΟΣ (WHITE) - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
14/6-19:00 ΙΩΝΙΚΟΣ (BLUE) - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ.
 
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2002-2003
15/6-09:00 ΙΩΝΙΚΟΣ -   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ  

14/6-09:00
ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛ.   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ.

15/6-12:15
ΣΕΛΕΠΙΤΣΑΡΙ

Π. ΦΑΛΗΡΟ - ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
14/6-10:30
ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ

Ακαδημίες

Ολοκληρώθηκε το Τουρνουά Νεανίδων Ιωνικού Ν.

KORASIDES-PHOTO

Ολοκληρώθηε το Τουρνουα Νεανιδων, οι αγωνες του οποίου διεξήχθησαν στα πλαίσια του 3ου τουρνουά Ακαδημιών του Ιωνικού Νικαίας, 

Στο μεγάλο τελικό, η Προοδευτική επικράτησε του Φοίνικα Πειραιά με 63-47 και κατέλαβε την 1η θέση. 

Στον μικρό τελικό, ο Ιωνικός Ν., με την καθοδήγηση του Αλέξανδρου Ιωαννίδη επιβλήθηκε του Πήγασου με 73-60 και κατέλαβε την 3η θέση  

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ διαμορφώθηκε ως εξής:
1. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ
2. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
3. ΙΩΝΙΚΟΣ
4. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
5. ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

Ο στόχος της διοργάνωσης- οι νεαρές αθλήτριες αφενός να προετοιμαστούν για τη νέα αγωνιστική χρονιά και αφετέρου να διασκεδάσουν παίζοντας μπάσκετ, μακριά από το άγχος των επίσημων αγώνων - επιτεύχθηκες καθώς το τουρνουα στεφθηκε με επιτύχία.

Οι απονομές θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 29 Ιουνίου, στις 12.00, στο Κλειστό του Πλάτωνα, μαζί με τις απονομές του Τουρνουά των αγοριών.

 

Ακαδημίες

Έναρξη 3ου τουρνουά ακαδημιών ΙΩΝΙΚΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ

3-TOYRNOYA-SITE

Το 3ο τουρνουά του Ιωνικού Νικαίας είναι προ των πυλών (έναρξη στις 4/5). Μετά την επιτυχημένη διοργάνωση των δύο προηγούμενων τουρνουά που διοργανώθηκαν από την Ομάδα μας και φέτος, η διοργάνωσή μας προβλέπεται άκρως ανταγωνιστική αλλά και αθλητική για τους νέους αθλητές και τις ομάδες τους που θα συμμετάσχουν.

Οι ομάδες που συμμετέχουν, εκτός του διοργανωτή Ιωνικού, είναι ο Ίκαρος Καλλιθέας, ο Πανιώνιος, ο Πανελευσινιακός, το Π. Φάληρο, ο Άρης Νικαίας, η Τερψιθέα Γλυφάδας, η Προοδευτική, ο Απόλλων Σμύρνης και ο Μίλωνας.

Παράλληλα, στις 10/5, ξεκινά και το τουρνουά των Νεανίδων, με τη συμμετοχή πέραν του διοργανωτή Ιωνικού, της Προοδευτικής, του Πήγασου Κορυδαλλού, της Φιλίας Περάματος και του Φοίνικα Πειραιά.

Περισσότερα...

Ακαδημίες

Πρόγραμμα 2016 17

Ακαδημιες promo 2017